کوله پشتی سال ۹۳

کوله پشتی سال ۹۳

کوله پشتی سال ۹۳

در حالی شروع به نوشتن کردم که کمتر از سه ساعت تا تحویل سال مونده!
از چند روز پیش همش تو ذهنم بود که حتما حتما کوله پشتی سال ۹۳ رو قبل از سال تحویل بنویسم.سال ۹۳ سال خاصی برام بود از لحاظ تحصیلی، تجربی و از همه بیشتر شخصی.بازی کوله پشتی چند روزی هست که به ابتکار امیر مهرانی عزیز داره منتشر می شه. منم دوست داشتم به این دو تا سوال جواب بدم.

سوال اول

فرض کنید که یک کوله پشتی دارید که قرار است با خودتان به سال ۹۳ ببرید. داخل این کوله پشتی چه تجربه‌ یا تجربیاتی از سال ۹۲ می‌گذارید؟ این تجربیات می‌توانند بزرگترین و بهترین درس‌هایی باشند که در سال ۹۲ در خلل کارها بدست آورده‌اید.

سال ۹۲ بیشتر تلاشی که کردم و فکر کنم که مهمترین ترین کاری باشه که انجام دادم، سعی بر انجام کارهایی بوده که از انجام دادنشون می ترسیدم.حالا بماند چه کارایی! ولی الان از این بابت خوشحالم و حس رضایت می کنم :-)  سال بعد هم همین قصد رو در انجام کارام دارم.از قدیم گفتن خودتو بنداز تو چاه! اگه بخوای وایستی تا اوضاع درست بشه و تو بتونی کارتو انجام بدی باید تمام عمرتو صبر کنی.الان با همه وجودم به این رسیدم که اگه بخوام هر کاری انجام بدم باید اول خودمو تو جاده بندازم.این شاید بزرگترین درس امسال برام باشه.
سعی کردم امسال بیشتر با دوستام وقت بزارم و فکر می کنم روابط بین افراد، خاطره ها، تجربیات مشترک و … مهم ترین مسئله تو زندگیم باشه.امسال دوستای خوب زیادی پیدا کردم، با افراد زیادی تو زمینه کاریم اشنا شدم و امیدوارم بتونم تو سال ۹۳ ارتباط بیشتری باهاشون داشته باشم.
مهم ترین تجربه هام شاید مربوط به استارتاپ ویکند هایی بوده که شرکت کردم و برگزار کردیم.اگه بخوان راجب بهشون بنویسم به یه مطلب جداگانه نیاز داره ولی قطعا ار باارزش ترین تجربیات زندگیم تا الان بودن.
امسال سعی کردم تمام کنفرانس ها و همایش هایی که قبلا دوست داشتم برم رو شرکت کنم و حتما حتما این کنفرانس ها هم بخش مهمی از خاطرات امسال من هستن.
سال ۹۲ سال چندان خوبی از لحاظ درسی برام نبود. قطعا می خواستم ارشدو بهتر بدم ویا حتی درسای دانشگاه ولی خوب نشد که بخش زیادیش به خودم برمیگرده و حتما تو سال ۹۳ جبران می کنم.
امسال مرز موفقیت برام شکسته شد. به چشم دیدم که موفقیت در هر سطحی که بخوام رو می تونم به دست بیارم و برای ارزو هایی که دارم فقط نیاز به تلاش دارم و اینکه تبلی هامو کنار بزارم.

الان که برگشتم و نگاه می کنم به کارهایی که قرار بوده تو سال ۹۲ انجام بدم میبینم خوشبختانه اکثرشونو انجام دادم و از این بابت خوشحالم و خداروشکر میکنم.خیلی برام جالبه که کارهایی که قرار بوده انجام بدم الان برام خنده دار شدن و این خوبه :-)
پس امسال شد سال دوستی های جدید، تجربه های جدید و اهداف جدید !

سوال دوم

همواره ما رویایی داریم که این رویا انگیزه حرکت و ادامه دادن ماست. تصویر رویایی که برای سال ۹۳ در کوله پشتی خود می‌گذارید چگونه است؟

تصویر سال ۹۳ برام اینه که اولا تو زمینه کاریم و اینده شغلیم تغییرات مهمی ایجاد کنم، کارهایی که همیشه می خواستم و ارزوشونو داشتم انجام بدم و از همه مهم تر از همین اولین روز سال همه ی کارامو رو برنامه انجام بدم، برای کارام برنامه ریزی کنم و برای انجام همشون زمانبندی داشته باشم.
قطعا اهداف سال ۹۳ رو بیشتر از حد توانم می گیرم تا بتونم سطح توانمو افزایش بدم. همیشه دوست داشتم با خودم بجنگم و اعتقاد دارم بزرگترین رقیب هر کس خود اون فرده.

الان ادمی هستم که بیشتر ریسک می کنه، بیشتر می جنگه، بیشترجاه طلب شده و انگیزه خیلی بیشتری برای پیشرفت داره.

سعی می کنم امسال رابطه دوستانمو با افراد جدیدی تقریت کنم.
امیدوارم سال ۹۳ سالی باشه که به همه اهداف کاری و شخصیم برسم.

سال نو رو پیشاپیش به همتون تبریک می گم و امیدوارم سال اینده سال بسیار موفقی برای هممون باشه.

محمد حسین محسنی
محمد حسین محسنی
هر از چند گاهی اینجا سر می زنم و افکارم رو می نویسم!

5 دیدگاه ها

 1. مصطفی لطفی گفت:

  هاها سال نود و دو سال دوستی های جدید و هیجان انگیز.
  نزدیک یک سال از رفاقت مام می گذره و من خیلی خوشالم!
  وگرنه کی میخاست این همه کار باحال رو انجام بده.
  شیره 92
  :D

  • minotor گفت:

   تو از پدیده های امسال بودی مصطفی :) پسر پر تلاش، مهربون، با معرفت و عالی :) سال خوبی داشته باشی دوست خوبم

 2. omid azami گفت:

  اینو صادقانه میگم
  گفتن شکست ها و موفقیت های شخصی
  از هزار هزار تبریک عید مفید تر و ارزشمند تره
  فک کنم نوشته های تو حسین ، بهترین عیدی سال 93 م باشه

  • minotor گفت:

   امید جان اینم صادقانه بگم من تا دو هفته قبل استارتاپ متاسفانه شناختی ازت نداشتم ولی تو همون مدت کم دیدم چقدر دوست خوب و با محبت و با معرفتی هستی.واقعا تو دوستی از معدود افرادی بودی که هیچی کم نمی ذاشتی. ازت خیلی یاد گرفتم.
   همیشه موفق و شاد باشی دوست من :)

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com